Header

صفحه اصلی   |  سایت های مرتبط  |  درباره ما  |  تماس با ما  | دیالوگ های ماندگار  |   پیشخوان نشریات سینمایی ایران  |  ویژه جشنواره سی و هفتم فیلم فجر

اکران | تلویزیون | تولید | جشنواره ها | خبر کوتاه | سینمای جهان | شبکه نمایش خانگی | گزارش | گزارش تصویری | گفتگو | مستند، کوتاه و انیمیشن | نقد و یادداشت | هنرمندان

جستجو  

جمعه 3 ارديبهشت 1400

New Page 1

جدیدترین اخبار جشنواره

  نشست مطبوعاتی دبیر جشنواره فیلم فجر با بیان جزئیاتی از انتخاب فیلم‌ها تا داوری آثار صبح امروز 8 بهمن ماه برگزار شد

  زنان سی و هفتمین جشنواره فجر را بشناسید

  داوران بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

  مسعود فراستی، در صدر/ رکورد داران داوران فیلم های اول را بشناسید

  پیش فروش بلیط های جشنواره فیلم فجر از 30 دی ماه آغاز می شد

  مراحل فنی «خون خدا» بزودی به پایان می رسد / آمادگی حضور در بخش سودای سیمرغ

  مهلت پایانی دریافت کارت رسانه سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر

  رئیس روابط عمومی جشنواره: اگر پردیس ملت به عنوان سینمای رسانه ها انتخاب شود، تمامی مشکلاتش را رفع خواهیم کرد / فهرست قطعی هیات داوران هفته آینده اعلام می شود

  پنج شنبه 20 دی ماه؛ آخرین مهلت ارسال نسخه نهایی فیلم ها به دفتر جشنواره

  مراسم قرعه کشی جدول نمایش فیلم ها در سینمای رسانه ها برگزار شد / فیلم های صدرعاملی و توکلی روز اول، فیلم های جیرانی و مهدویان روز آخر

 

پربیننده ترین اخبار جشنواره

Cinetmag.com - Advertise

تبلیغات

:: اینجا محل تبلیغ شماست  ::

پایگاه خبری فیلم نیوز  >> اخبار و مطالب جشنواره سی و چهارم فیلم فجر  >> مربوط به گروه جشنواره ها

نشست مطبوعاتی دبیر جشنواره فیلم فجر با بیان جزئیاتی از انتخاب فیلم‌ها تا داوری آثار صبح امروز 8 بهمن ماه برگزار شد

:: 8 بهمن 1397  ::

نشست مطبوعاتی دبیر جشنواره فیلم فجر

 

پایگاه خبری فیلم نیوز: به گزارش فیلم نیوز به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره در ابتدای این مراسم گفت: در ایامی که گذشت اطلاعات کامل جشنواره از طریق سایت جشنواره به دوستان اطلاع رسانی شد. برای اولین بار سه فیلم سینمایی انیمیشن حضور دارند. سیمرغ فیلم مستند و همینطور سیمرغ بهترین فیلم کوتاه به جشنواره بازگشته است.

او گفت: برای سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مردم که سال‌های گذشته به صورت دستی انجام می‌شد، امسال برای دومین بار با کمک و مساعدت همراه اول سعی کردیم روش ساده‌تری را برای رای دادن به بهترین فیلم داشته باشیم. هم تعداد و هم دقت آرا بیشتر خواهد بود.

دبیر جشنواره گفت: ما در چهلمین سال انقلاب اکران مردمی هم در تهران و هم در تمام مراکز استان خواهیم داشت و امسال برای اولین بار حقوق پخش اکران مردمی در تهران را در اختیار صاحبان آثار قرار خواهیم داد. افتتاحیه فردا شب و اختتامیه طبق روال هر سال 22 بهمن. تمام سینماگرانی که در 37 دوره گذشته سیمرغ گرفتند، 13 بهمن در ضیافت مهمانی جشنواره شرکت خواهند کرد.

ابراهیم داروغه زاده در پاسخ سوال خبرنگاری درباره فیلم "آشغال های دوست داشتنی" و پروانه نمایشی که برای آن صادر شده و اینکه چرا این فیلم حداقلیک سانس برای اهالی فرهنگ و رسانه نمایش داده نمی شود،گفت: درباره این فیلم چندباری صحبت شده است. این فیلم پروانه نمایش دارد منتهی طبق قواعد جشنواره امکان حضورش در جشنواره نبوده است. امیدوارم مشکلاتی که در راه اکران این فیلم وجود داشته برطرف شود و به صورت عادی نمایش داده شود.

او همچنین درباره حضور فیلم اولی ها و فیلم هایی که وارد بخش مسابقه نشده اند و اینکه چرا بخش جدایی برای آن ها در نظر گرفته نشده، گفت:ما هیچوقت تعداد مشخص نکرده ایم که چه تعداد فیلم اولی می توانند در سودای سیمرغ شرکت کنند.این به هیئت انتخاب بستگی دارد. امسال دو فیلم حائز شرایط بودند که در بخش مسابقه باشند. در آیین نامه تعداد ذکر نشده است. درباره بخش خارج از مسابقه هم تعدادی فیلم را به صورت رزرو اعلام کرده ایم و آن ها باید برای حضور در بخش خارج از مسابقه درخواست بدهند.

داروغه زاده درباره سوالی با مضمون اینکه آیا ما نباید در چهلمین سال انقلاب به تولید فیلم های جدید بپردازیم؟گفت: سینمای ایران یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است. کدام حوزه است که این همه در جهان افتخارآفرینی کرده و باعث ایجاد همدلی شده است؟سینما قطعا یکی از مهم ترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی بوده است. سینمایی که موفقیت خود را مدیون انقلاب و امام انقلاب است که گفت ما با سینما مخالف نیستیم بلکه با فحشا مخالفیم.

داروغه زاده در مورد پخش احتمالی فوتبال تیم ملی در فینال جام ملت های آسیا گفت: اگر ایران به فینال برسد حتما تمهیدی اندیشیده می شود تا در سالن رسانه دوستان خبرنگار بتوانند فوتبال را تماشا کنند. امیدواریم در کنار هم بتوانیم جشن قهرمانی را بگیریم.

دبیر جشنواره تاکید کرد: آن ها باید در این مدت کوتاه 80 فیلم را ببینند و داوری کنند. خوب است که خود شما رسانه ها این فرهنگ را گسترش بدهید که هر جشنواره ای که برگزار می شود مهمترین رکنش هیات های داوری هستند. وظیفه ما و رسانه ها و اهالی رسانه ها این است که به این رکن مهم احترام بگذاریم. اگر هر کسی بخواهد با نظر خودش هیات های داوری و انتخاب را زیر سوال برود. خود این هیات ها از کسانی که فیلم ندارند انتخاب می شوند. خود این شرایط سختی است. من به شما قول می دهم که با دقت کامل این انتخاب ها انجام شده و سعی شده بهترین ها انتخاب شوند. اینکه شما بگویید اینها از فیلم های تلویزیونی پایین تر هستند شاید توهین به سینماگرانی که با عشق و تلاش و همه مشکلات سعی کردند بهترین اثر را خلق کنند باشد. شما امسال شاهد جشنواره خیلی خوبی از نظر کیفیت و تنوع فیلم ها خواهید بود.

داروغه زاده افزود: جشنواره ملی ما بخش بین الملل و بازار ندارد. بخش مردمی که نمی تواند در یک منطقه تمرکز پیدا کند. اتفاقا برای اینکه جشنواره همزمان با جشن پیروزی انقلاب است و سیاست اصلی ما این است که این جشن در کل کشور برگزار شود امکان لوکالیزه کردن در یک منطقه وجود ندارد. اینکه سینمای رسانه ها چقدر سالن درستی دارد یا در دسترس است به امکانات شهری ما برمی گردد. همه جای دنیا این مکان ها توسط شهرداری ها ساخته می شود و امیدوارم شهرداری تهران بتواند این فرصت را پیدا کند و یک مکان فرهنگی هنری برای این منظور داشته باشیم.

ابراهیم داروغه زاده در مورد طرح پیشنهاد داوری به ابوالحسن داودی و رد شدن این پیشنهاد از سوی این سینماگر، گفت: ما با سینماگران صحبت می کنیم تا به یک جمع بندی برسیم. ترجیح می دهم این رایزنی ها بین خود ما و سینماگران بماند. اما چون آقای داودی در این مورد صحبت کردند باید پاسخ دهم زمانی که با ایشان صحبت کردیم 5 نفر از هیات داوران انتخاب شده بودند و وقتی در مورد افراد پیشنهاد دادند نمی‌توانستیم تغیراتی ایجاد کنیم و عذرخواهی کردیم.

دبیر جشنواره فیلم فجر ادامه داد: هیات داوران باید بتوانند گفت و گو کنند و قرار نیست یک نفر تصمیم گیری کند. امسال یکی از بهترین هیات های داوری را داریم و بدون هیچ ملاحظه صنفی و گروهی هیات انتخاب سعی کردند با دقت نظر فیلم ها را انتخاب کنند.

دبیر جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه ایران مال یکی از سالن های بسیار با کیفیت است، گفت: ان شالله امسال فیلم های جشنواره برای مردم در آنجا به نمایش درمی آید. چون آن سالن ها تا حالا بارگذاری نشده، نقاط ضعف و قوتش دقیق مشخص نشده است. امسال این وضعیت سنجیده می شود. مسیر ایران مال یک مقدار دور است و ممکن است ترافیک همت اذیت کند، سال بعد اگر از نظر شما رسانه ها مشکل بعد مسافت نباشد این ظرفیت را دارد یکی از گزینه های برگزاری جشنواره باشد.

داروغه زاده گفت: سازمان ها و نهادها و شرکت های مختلفی درخواست می کنند که حامی مالی جشنواره باشند. شورای سیاست گذاری و رئیس سازمان هماهنگی هایی انجام می دهند و بهترین گزینه انتخاب می شود. بحث ایران مال هم حمایت مالی بود که امسال همراه اول داریم که در زمینه های مختلفی مثل آرای مردمی و فرصت های تبلیغاتی به ما کمک می کند. بهترین پیشنهاد در مجموع همراه اولی بود.

داروغه زاده در پاسخ به سوالی در خصوص جایگاه انیمیشن در جشنواره گفت: حمایت از سینمای انیمیشن جزو سیاست‌های ما در سازمان سینمایی است. بحث سینمای انیمیشن به شدت توصیه شده که حتما حمایت شود. در همین راستا جشنواره هم سال گذشته یک فیلم سینمایی انیمیشن را وارد سودای سیمرغ کرد. امسال سه فیلم ارائه شد که برای بخش اصلی انتخاب نشدند و دبیر جشنواره از اختیار خودش استفاده کرد و این سه فیلم را برای همان حمایت از سینمای انیمیشن به صورت جداگانه وارد جشنواره کردیم که حتما داوری هم خواهند شد و به بهترین آنها جایزه ویژه ای اهدا خواهد شد. امیدواریم هم تعداد و هم کیفیتشان بیشتر شود که بتوانیم بیشتر آنها را داشته باشیم.

دبیر جشنواره در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا اگر فیلم ها دارای سرمایه مساله دار باشند، در مورد وضعیت آن ها در جشنواره تصمیمی گرفته می شود یا نه، گفت: اول جلسه گفتم که قوه قضاییه باید در این باره به ما اعلام کند کدام فیلم مشکل در سرمایه دارد تا ما درباره آنها تصمیم بگیریم.

نشست مطبوعاتی دبیر جشنواره با رونمایی از پوستر بزرگداشت‌ها، نکوداشت و بخش نگاه نو و تجلی اراده ملی به پایان رسید.

 

منبع: فیلم نیوز

5443 - زرنوش محمدی

................................................

  دیگر اخبار مربوط به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر (13 خبر):

13 - نشست مطبوعاتی دبیر جشنواره فیلم فجر با بیان جزئیاتی از انتخاب فیلم‌ها تا داوری آثار صبح امروز 8 بهمن ماه برگزار شد

12 - زنان سی و هفتمین جشنواره فجر را بشناسید

11 - داوران بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

10 - مسعود فراستی، در صدر/ رکورد داران داوران فیلم های اول را بشناسید

9 - پیش فروش بلیط های جشنواره فیلم فجر از 30 دی ماه آغاز می شد

8 - مراحل فنی «خون خدا» بزودی به پایان می رسد / آمادگی حضور در بخش سودای سیمرغ

7 - مهلت پایانی دریافت کارت رسانه سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر

6 - رئیس روابط عمومی جشنواره: اگر پردیس ملت به عنوان سینمای رسانه ها انتخاب شود، تمامی مشکلاتش را رفع خواهیم کرد / فهرست قطعی هیات داوران هفته آینده اعلام می شود

5 - پنج شنبه 20 دی ماه؛ آخرین مهلت ارسال نسخه نهایی فیلم ها به دفتر جشنواره

4 - مراسم قرعه کشی جدول نمایش فیلم ها در سینمای رسانه ها برگزار شد / فیلم های صدرعاملی و توکلی روز اول، فیلم های جیرانی و مهدویان روز آخر

3 - جدیدترین عکس از فیلم سینمایی «غلامرضا تختی» منتشر شد

2 - فیلم تان را کوتاه کنید / فیلمسازان: نمی توانیم فیلم مان را کوتاه کنیم - انصراف می دهیم

1 - اسامی 22 فیلم بخش سودای سیمرغ اعلام شد / لیست کامل فیلم های بخش های مختلف جشنواره سی و هفتم فیلم فجر

کامنت های مرتبط با مطلب فوق

 

 

ارسال کامنت برای مطلب فوق

* نام

* نام خانوادگی:

* ایمیل

* متن کامنت:

 

* کد روی عکس فوق

را وارد کنید:

IP شما

3.238.132.168

 

Header

::  نقل مطالب و عکس های اختصاصی پایگاه خبری فیلم نیوز بدون ذکر منبع، نام نويسنده و نام عکاس ممنوع است  ::

....................................................................................................................................................................................................

صفحه اصلی  |  درباره ما   |  تماس با ما

اکران  | تلویزیون  | تولید  | جشنواره ها  | خبر کوتاه  | سینمای جهان  | شبکه نمایش خانگی  | گزارش  | گزارش تصویری  | گفتگو  | مستند، کوتاه و انیمیشن  | نقد و یادداشت  | هنرمندان

.......................................................................................................................................................................

برگزیده شده به عنوان

دومین سایت فعال

در جشنواره 26 فیلم فجر

در سال 1387

نامزد دریافت جایزه

بهترین سایت فیلم

در جشنواره وب ایران

در سال 1390

.......................................................................................................................................................................

  كليه حقوق اين سايت براي سایت پایگاه خبری فیلم نیوز (www.FILMNEWS.ir) محفوظ است.

Copyright © 2006 - 2019 www.FILMNEWS.ir All rights reserved

............................................................

طراحی و اجرا: Cinet Studio