Header

صفحه اصلی   |  سایت های مرتبط  |  درباره ما  |  تماس با ما  | دیالوگ های ماندگار  |   پیشخوان نشریات سینمایی ایران  |  ویژه جشنواره سی و هفتم فیلم فجر

اکران | تلویزیون | تولید | جشنواره ها | خبر کوتاه | سینمای جهان | شبکه نمایش خانگی | گزارش | گزارش تصویری | گفتگو | مستند، کوتاه و انیمیشن | نقد و یادداشت | هنرمندان

جستجو  

پنجشنبه 2 ارديبهشت 1400

New Page 1

 

جدیدترین مطالب

  نشست مطبوعاتی دبیر جشنواره فیلم فجر با بیان جزئیاتی از انتخاب فیلم‌ها تا داوری آثار صبح امروز 8 بهمن ماه برگزار شد

  نامزدهای نهایی نود و یکمین دوره جوایز آکادمی اسکار معرفی شدند

  زنان سی و هفتمین جشنواره فجر را بشناسید

  جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد برای "رونا مادر عظیم" برادران محمودی

  داوران بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

  حسین محب اهری درگذشت

  جدیدترین مصوبات اکران سینماها/ «ترانه» مهدی صاحبی و «ضربه فنی» غلامرضا رمضانی با سرگروه سینمایی کوروش اکران می شوند

  "تنها دو بار زندگی می کنیم" و "دو لکه ابر" وارد شبکه نمایش خانگی می شوند

  موسسه رسانه‌های تصویری با دیگر موسسات سازمان سینمایی ادغام شود

  نامزدی در شش رشته برای جدیدترین ساخته فرهادی در مهم ترین جایزه سینمایی اسپانیا

 

پربیننده ترین  مطالب هفته اخیر

Cinetmag.com - Advertise

تبلیغات

:: اینجا محل تبلیغ شماست  ::

پایگاه خبری فیلم نیوز  >> اخبار و مطالب  >> مربوط به گروه اکران

محسن امیر یوسفی مطرح کرد:

اکران خواب تلخ بدون حذف یک سکانس / "آشغال های دوست داشتنی" را در جشنواره ثبت نام کردم

:: 1 آذر 1394  ::

محسن امیر یوسفی

 

پایگاه خبری فیلم نیوز: امیریوسفی با بیان اینکه خواب تلخ بدون حذف حتی یک سکانس به نمایش در می آید گفت: تجربه ثابت کرده است هر زمانی که بحث ممیزی بیشتر می‌شود و مسئولان ذره‌بین بزرگتری برای کند و کاو دستشان می‌گیرند نتیجه معکوس می‌شود و زمانی که اعتماد دو طرفه بین سینماگران و مسئولان باشد اتفاق بهتری خواهد افتاد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری فیلم خواب تلخ صبح امروز(30 آبان) با حضور محسن امیریوسفی (نویسنده و کارگردان) و امیر پوریا(منتقد) در سالن VIP پردیس ملت برگزار شد. این فیلم که در پوستر آن با عنوان اولین کمدی سینمای ایران معرفی شده؛ در سال 82 ساخته شد اما تاکنون امکان اکران عمومی در ایران را پیدا نکرد و پس از 12 سال پروانه دریافت کرد. این فیلم در گروه هنر و تجربه اکران خواهد شد.

در ابتدای این نشست پوریا با بیان این مطلب که فرض را بر این می‌گذاریم که در 12 سال قبل هستیم، از امیریوسفی خواست درباره مسیری که فیلم در این بیش از یک دهه پیموده توضیح دهد.

امیریوسفی با اشاره به اینکه امیریوسفی 32 ساله هستم، گفت: ما فیلم خواب تلخ را در سال 82 بسیار سریع آماده کردیم و به جشنواره فجر آن سال دادیم که هیات داوران این فیلم را رد کردند که بعد از این ماجرا بیشتر صحبت‌ها حول آرشیو کردن فیلم می‌چرخید اما آن را به جشنواره های خارجی فرستادیم. با وجود آنکه نگاه‌های سردرگمی به فیلم وجود داشت اما در ادامه مسیر خود را پیدا کرد و اتفاقات خوبی برایش افتاد و جوایز بسیاری را دریافت کرد.

وی ادامه داد: در سال 83 نیز مسئولان جشنواره فجر از فیلم دعوت کردند و فیلم در بخش غیرمسابقه نمایش داده شد و طی دو سال در جشنواره‌های متعدد خارجی نیز به نمایش درآمد.

امیریوسفی با اشاره به کم بودن دخالت‌ها از سوی دولت در سال 76 گفت: در آن زمان شرایط بازتر از حال بود و نگاه ریزبینانه‌ای وجود نداشت و با ذره‌بین بزرگ فیلم‌ها و فیلمنامه‌ها را کند و کاو نمی‌کردند که اتفاقاً نتیجه خوبی از این عملکرد حاصل شد. ما نسلی هستیم که به این شکل بالا آمدیم و عوض‌شدنی هم نیستیم.

کارگردان فیلم آشغال‌های دوست‌داشتنی ادامه داد: در آن زمان به فیلمنامه‌ها از ابتدا اتهامی زده نمی‌شد و دستمان برای کارگردانی و تهیه‌کنندگی باز بود و بحث ممیزی و مشکلات داخلی و بحث‌های فرهنگی نظام حداقل بود و این روند برای مدیریت سینما بسیار نتیجه مثبتی داشت اما در ادامه به آن توجهی نشد.

امیریوسفی با بیان این مطلب که اعتماد دوطرفه بین سینماگران و مسئولان اتفاقات بهتری را رقم خواهد زد، تصریح کرد: هر زمان دخالت‌های دولتی بیشتر می‌شود نتیجه معکوس می‌دهد. نبودن ممیزی سفت و سخت نتیجه‌اش می‌شود فیلم‌هایی که علی‌رغم مشکلات و بودجه مالی با علاقه ساخته می‌شوند.

کارگردان فیلم خواب تلخ درباره حضور نابازیگران در این فیلم گفت: این فیلم یک فیلمنامه محکم و کاملی داشت که نابازیگرها براساس آن بازی می‌کردند و من اعتقادی به آن ندارم که نابازیگرها را جلوی دوربین قرار دهم و هرچه می‌خواهند بگویند بلکه آنها باید مدیریت شوند و حتی یک دیالوگ فیلم فی‌البداهه نیست و هرآنچه در فیلم است در فیلمنامه لحاظ شده بود و دکوپاژ کاملی وجود داشت.

وی با بیان این مطلب که فیلمنامه است که نابازیگران می‌توانند خودشان را نشان دهند، ادامه داد: من می‌شنیدم کسانی می گفتند که چه شانسی آورده‌ای و نابازیگرهایی را پیدا کرده‌ای که دوربین را کاشته‌ای و نابازیگرها خودشان بازی می‌کنند و من از این جمله خوشحال می‌شدم که چیدمان ما به اندازه‌ای طبیعی بود که در فیلم به چشم نمی‌آمد.

امیریوسفی درباره تیتراژ فیلم که ایده‌ای نو و خلاق دارد و جزئی از جوهره فیلم است، گفت: من به دنبال راه‌حلی بودم که مخاطب را پس از اتمام فیلم در سالن نگه دارم تا تیتراژ را ببینند و این تیتراژی که می‌بینید به ذهنم رسید که سعی می‌کنم این روند را در فیلم‌های بعدی‌ام ادامه دهم.

کارگردان فیلم آتشکار درباره وضعیت فیلمسازان مستقل گفت: این مشکل همیشه وجود داشته و قرار نیست حل شدنی باشد مخصوصاً در 10 سال اخیر. به نظر من فیلمسازان مستقل ما دونده استقامت هستند نه سرعت.

وی با بیان اینکه سینمای مستقل قابل قیاس با سینمای تجاری نیست، تصریح کرد: زمانی که سینماگران مستقل وارد بازی‌های سینمایی تجاری می‌شوند شکست می‌خورند در صورتی که این نوع سینما به صبوری بیشتری نیاز دارد و تنها قائل به یک نفر نیست.

امیریوسفی با تاکید بر اینکه نباید ناله اجحافی داشته باشیم، گفت: همیشه یک توافق بین سینمای تجاری و دولتی علیه سینمای مستقل بوده و این اجحاف‌ها وجود داشته است اما با ناله نمی‌توان کاری از پیش برد و ایستادگی است که جواب خواهد داد.

امیریوسفی با بیان اینکه هرنوع سینما جایگاه خاص خود را دارد، ادامه داد: خیلی احمقانه است که من بگویم یک مدل سینمای تجاری باید حذف شود. ما باید بدانیم همه ما با اختلاف‌نظرهایمان در یک مسیر هستیم و در یک قایق نشسته‌ایم و اگر برای هرکدام از ما مشکلی ایجاد شود دودش به چشم همه ما خواهد رفت.

وی با بیان اینکه برایم مهم نیست تعداد زیادی فیلم بسازم، افزود: سهم من در هر دولتی ساخت یک فیلم بوده و راضی بودم آنچه برایم اهمیت بیشتری دارد این است که تابع قانون باشم و دچار خودسانسوری و دخالت‌های دولتی نشوم.

وی به وجود آمدن گروه هنر تجربه را اتفاق مثبتی ارزیابی کرد و گفت: در آمریکا هم در کنار فیلم تجاری و سینمای بدنه سینمای مستقل هم حقی دارد و این حذف خیلی اجحاف است و دولت با تاسیس این گروه اتفاق مهمی را برای این نوع سینما رقم زد.

امیریوسفی با اشاره به اینکه این روزها سینمای مستقل با سینمای خصوصی اشتباه گرفته می‌شود، افزود: سینمای مستقل معنای خود را از دست داده و تهیه‌کننده خصوصی هم خود را سینماگر مستقل می‌داند در صورتی که این نوع سینما ساختارش متفاوت است و نوعی نگاه خاص در فیلمساز مستقل وجود دارد.

وی در تعریف سینمای مستقل گفت: مهم خود فیلم‌ها هستند نه اینکه چگونه ساخته شده‌اند فیلم مستقل فیلمی است که داد می‌زند.

وی درباره اینکه آیا پلانی از فیلم حذف شده است؟ گفت: نسخه کامل را روی پرده سینما خواهید دید و خوشحال هستم که حتی یک پلان فیلم حذف نشده است. اعتراض من به 12 سالی است که فیلم اجازه اکران نگرفت و اعتراضی دیگری ندارم. درست است که پروانه نمایش فیلم زمان برد اما من را به جایی نرساند که بخشی از آن را حذف کنم. من ترجیح می‌دهم امضای شخصی من با همه خوب یا بد بودنش در فیلم وجود داشته باشد.

امیریوسفی درباره ساخت فیلم جدیدش با نام پیرمرد خلیج فارس گفت: یک سالی است که درگیر این فیلم هستم اما هزینه‌های آن در توان بخش خصوصی نیست و از هزینه‌های عرف سینما بالاتر است. ساخت این فیلم در فارابی هم مطرح شده اما فعلاً جواب روشنی دریافت نکرده‌ام و به دلیل مشکلات مالی فعلا در مرحله ساخت نیست.

امیریوسفی درباره اکران فیلم آشغال‌های دوست داشتنی نیز گفت: در دو سال اخیر انقدر حرف‌های عجیب و غریب زده شده و حتی کسانی که فیلم را ندیده‌اند در این باره صحبت کرده‌اند من ترجیح می‌دهم باز هم سکوت کنم. کاری به این ندارم که یک سال و نیم عمرم را برای ساخت این فیلم گذاشتم. کاری به آن ندارم که 16 بار فیلمنامه آن را بازنویسی کردم و کاری به آن ندارم که برای ساخت این فیلم تا سکته مغزی پیش رفته‌ام. من صحبتی نمی‌کنم و فیلم را به جشنواره‌های خارجی هم نداده‌ام و چهارشنبه هفته گذشته دوباره فیلم را در جشنواره فیلم فجر ثبت نام کردم که امیدوار هستم انتخاب شود.

 

منبع: ایلنا

2700 -  سردبیر

................................................

  دیگر اخبار مربوط به سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر (95 خبر):

95 - متن کامل نقد دبورا یانگ بر فیلم «لانتوری»

94 - نامزدهای بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

93 - نامزدهای بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

92 - نامزدهای دریافت سیمرغ بخش نگاه نو اعلام شد

91 - «دختر» به مرحوم یدالله نجفی تقدیم شد

90 - فرش قرمز «یتیم‌خانه ایران» ساعت 22:30 برگزار می شود

89 - نمایش مجدد «خاطرات خانه متروک» در کاخ جشنواره

88 - تغییر در زمان نمایش فیلم های سانس آخر برج میلاد

87 - نتایج آراء مردمی فیلم های سودای سیمرغ بدون ترتیب اعلام شد

86 - اسامی نامزدهای بخش تبلیغات جشنواره فیلم فجر اعلام شد

85 - جزئیات مراسم افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد

84 - میرکریمی: همیشه به جایزه مردمی غبطه می خورم

83 - پرستویی: حتما در جشنواره فیلم فجر حضور خواهم داشت

82 - برگزاری جشنواره فیلم فجر از ۱۵ تا ۲۲ بهمن در شیراز

81 - کیک آغاز به کار جشنواره سی و چهارم فیلم فجر بریده شد

80 - برنامه سرویس های رفت و آمد اهالی رسانه به کاخ جشنواره مشخص شد

79 - ادای احترام دبیر جشنواره فیلم فجر به دوبلورهای سینمای ایران

78 - محمد حیدری در دومین نشست: امسال سیاه نمایی نداریم / کیانوش عیاری و رخشان بنی اعتماد داوری جشنواره را نپذیرفتند

77 - مهلت نمایش فیلم ها جهت داوری در جشنواره فیلم فجر مشخص شد

76 - معضلی به نام نشست خبری در جشنواره فیلم فجر / آیا تغییرات چیزی را حل می‌کند؟

75 - داوران بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

74 - یادداشت پسر خسرو شکیبایی درباره پوستر جشنواره فیلم فجر

73 - داوران بخش تبلیغات جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

72 - هیات داوران سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

71 - هیات داوران بخش مستند جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

70 - نمایش فیلم های مستند در سالن اصلی برج میلاد / خانه هنرمندان میزبان مستندسازان می شود

69 - امکان نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در استان‌ها مهیا می‌شود

68 - آخرین مراحل فنی فیلم «دختر» انجام می‌شود/ آماده شدن نسخه نهایی

67 - پیش فروش بلیط های جشنواره فیلم فجر از سه شنبه 29 دی ماه آغاز می شود

66 - حذف جایزه بهترین پژوهش از فجر 34

65 - "دختر" میرکریمی منتظر برف

64 - 421 اثر به بخش تبلیغات فیلم جشنواره فجر رسید

63 - پس از جلسات متعدد سه فیلم اولی به سودای سیمرغ راه یافتند

62 - دبیر جشنواره: هنوز استعفای شهاب حسینی را نپذیرفته ام

61 - 11 فیلم بخش هنر و تجربه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند/ حضور "نیمرخ ها" مرحوم ایرج کریمی در لیست انتخابی

60 - واکنش تهیه‌کننده «آه ای عبدالحلیم» به عدم انتخاب فیلمش در فجر

59 - فیلم های بخش مسابقه مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد

58 - شجاع نوری، عضو هیات انتخاب: هیچ فیلمی به خاطر ممیزی حذف نشد

57 - شهاب حسینی از سمتِ مشاور جشنواره فیلم فجر استعفا داد

56 - اسامی 22 فیلم بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد + بیانیه هیات انتخاب

55 - بهروز غریب پور مدیر کاخ جشنواره فیلم فجر شد

54 - بزرگداشت محمدمهدی دادگو در جشنواره فیلم فجر

53 - اسامی فیلم های بخش نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فجر اعلام شد

52 - فیلم کمال تبریزی به دبیرخانه جشنواره فجر رسید

51 - پایان فیلمبرداری سکانس پلان 150 دقیقه‌ای «جاودانگی»

50 - بزرگداشت مهدی فخيم زاده در سی و چهارمين جشنواره فيلم فجر

49 - فراخوان تبلیغات فیلم سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر تمدید شد

48 - نسخه ۱۰۱ دقیقه ای «رسوایی۲» به دفتر جشنواره رسید

47 - «لاک قرمز» در یوسف آباد تمام شد/ نسخه ابتدایی به دبیرخانه جشنواره رسید

46 - رونمایی از لوگوی فیلم "نفس"

45 - ادامه فیلمبرداری «سیانور» در باغ موزه قصر

44 - دومین بزرگداشت جشنواره سی‌وچهارم فیلم فجر به نام رضا کیانیان

43 - داشتن پروانه ویدیویی نباید مانعی برای حضور فیلم‌ها در فجر محسوب می شد

42 - "قاتل اهلی" اردیبهشت آماده می‌شود/ کیمیایی در بخش بین‌الملل فیلم فجر

41 - فیلم اولی «چهارشنبه» در راه جشنواره فجر

40 - بزرگداشت رویا تیموریان در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر

39 - نسخه اولیه فیلم سکانس پلان «جاودانگی» تحویل جشنواره فجر شد

38 - بیش از ۴۰ فیلم توسط هیات انتخاب جشنواره فجر دیده شد

37 - "دلبری" تحویل دفتر جشنواره فیلم فجر شد

36 - مهلت ارسال فیلم‌ها به جشنواره تمدید نشده‌است

35 - فراخوان مسابقه تبلیغات فیلم جشنواره فیلم فجر منتشر شد

34 - مهدی نادری با «افسانه شکارچیان گرگ» در راه جشنواره فیلم فجر

33 - آثار ویدئویی توسط هیات انتخاب بخش هنر و تجربه بازبینی می شوند

32 - «هلن» به دبیرخانه فیلم فجر رسید

31 - باران کوثری و سحر دولتشاهی در فیلم علیرضا داودنژاد / "فِراری" به نیمه رسید

30 - دبیر جشنواره فیلم فجر سه حکم جدید داد

29 - فيلم‌هاي ساخته نشده متقاضي حضور در جشنواره !!!

28 - ۲۸۰ اثر متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر

27 - جدیدترین فیلم مهرشاد کارخانی در راه جشنواره فیلم فجر

26 - لیلا اوتادی و مهران غفوریان در «ناردون» همبازی شدند

25 - فرشاد محمدی: «امکان مینا» فیلم سختی بود

24 - کدام ستاره ها با کدام فیلم ها در جشنواره امسال خواهند بود؟

23 - رونمایی از سایت جدید جشنواره در روزهای آتی / محدودیت صدور کارت برای کاخ جشنواره

22 - «هلن» صاحب صدا و موسیقی می‌شود / پر کردن فرم جشنواره فیلم فجر

21 - برج میلاد برای هفتمین بار پیاپی میزبان اصحاب رسانه و هنرمندان شد

20 - سلايق مختلف در جشنواره حضور دارند / گزارش دبير جشنواره فيلم فجر در كميسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي

19 - «مرتضی رزاق کریمی» مسوول بخش مستند جشنواره فیلم فجر شد

18 - امیر عابدی مدیر مسابقه اطلاع رسانی و تبلیغات جشنواره سی و چهارم فیلم فجر شد

17 - تغییر نکردن شورای پروانه ساخت و نمایش تا پایان جشنواره فیلم فجر

16 - راه اندازی کاخ مردمی جشنواره برای نمایش فیلم ها با حضور مردم و عوامل / برج میلاد همچنان کاخ جشنواره خواهد بود

15 - «سنتوری مرد پاییز» اوایل دی کلید می‌خورد/ شاید به فجر برسیم

14 - «صاف‌کننده» از هفته جاری کلید خواهد خورد / فیلم به جشنواره فیلم فجر می رسد

13 - روزهای پایانی فیلمبرداری «هلن» + عکس های جدید

12 - اکران خواب تلخ بدون حذف یک سکانس / "آشغال های دوست داشتنی" را در جشنواره ثبت نام کردم

11 - مهتاب کرامتی مشاور هنری دبیر جشنواره فیلم فجر شد

10 - پیش‌بینی‌ها برای جشنواره‌ی فیلم فجر

9 - فیلمبرداری «هفت ماهگی» به پایان رسید/ در تدارک رسیدن به فجر

8 - انتخاب مدیران بخش های مختلف جشنواره سی و چهارم فیلم فجر

7 - سید شهاب حسینی مشاور دبیر جشنواره فیلم فجر شد

6 - سیدصادق موسوی مشاور دبیر و مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی فجر شد

5 - امیر آقایی به "عقربه روی 220" پیوست

4 - جشنواره فیلم فجر را با نگاه سیاسی نسنجید

3 - غیبت قطعی فیلم اصغر فرهادی در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر

2 - فیلم هایی که احتمالا در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر خواهیم دید

1 - آخرین خبر از فیلم جدید مسعود ده‌نمکی

کامنت های مرتبط با مطلب فوق

 

 

ارسال کامنت برای مطلب فوق

* نام

* نام خانوادگی:

* ایمیل

* متن کامنت:

 

* کد روی عکس فوق

را وارد کنید:

IP شما

100.25.42.117

 

Header

::  نقل مطالب و عکس های اختصاصی پایگاه خبری فیلم نیوز بدون ذکر منبع، نام نويسنده و نام عکاس ممنوع است  ::

....................................................................................................................................................................................................

صفحه اصلی  |  درباره ما   |  تماس با ما

اکران  | تلویزیون  | تولید  | جشنواره ها  | خبر کوتاه  | سینمای جهان  | شبکه نمایش خانگی  | گزارش  | گزارش تصویری  | گفتگو  | مستند، کوتاه و انیمیشن  | نقد و یادداشت  | هنرمندان

.......................................................................................................................................................................

برگزیده شده به عنوان

دومین سایت فعال

در جشنواره 26 فیلم فجر

در سال 1387

نامزد دریافت جایزه

بهترین سایت فیلم

در جشنواره وب ایران

در سال 1390

.......................................................................................................................................................................

  كليه حقوق اين سايت براي سایت پایگاه خبری فیلم نیوز (www.FILMNEWS.ir) محفوظ است.

Copyright © 2006 - 2019 www.FILMNEWS.ir All rights reserved

............................................................

طراحی و اجرا: Cinet Studio