Header

صفحه اصلی   |  سایت های مرتبط  |  درباره ما  |  تماس با ما  | دیالوگ های ماندگار  |   پیشخوان نشریات سینمایی ایران  |  ویژه جشنواره سی و هفتم فیلم فجر

اکران | تلویزیون | تولید | جشنواره ها | خبر کوتاه | سینمای جهان | شبکه نمایش خانگی | گزارش | گزارش تصویری | گفتگو | مستند، کوتاه و انیمیشن | نقد و یادداشت | هنرمندان

جستجو  

دوشنبه 17 اسفند 1399

New Page 1

 

جدیدترین مطالب

  نشست مطبوعاتی دبیر جشنواره فیلم فجر با بیان جزئیاتی از انتخاب فیلم‌ها تا داوری آثار صبح امروز 8 بهمن ماه برگزار شد

  نامزدهای نهایی نود و یکمین دوره جوایز آکادمی اسکار معرفی شدند

  زنان سی و هفتمین جشنواره فجر را بشناسید

  جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد برای "رونا مادر عظیم" برادران محمودی

  داوران بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

  حسین محب اهری درگذشت

  جدیدترین مصوبات اکران سینماها/ «ترانه» مهدی صاحبی و «ضربه فنی» غلامرضا رمضانی با سرگروه سینمایی کوروش اکران می شوند

  "تنها دو بار زندگی می کنیم" و "دو لکه ابر" وارد شبکه نمایش خانگی می شوند

  موسسه رسانه‌های تصویری با دیگر موسسات سازمان سینمایی ادغام شود

  نامزدی در شش رشته برای جدیدترین ساخته فرهادی در مهم ترین جایزه سینمایی اسپانیا

 

پربیننده ترین  مطالب هفته اخیر

Cinetmag.com - Advertise

تبلیغات

:: اینجا محل تبلیغ شماست  ::

پایگاه خبری فیلم نیوز  >> اخبار و مطالب  >> مربوط به گروه جشنواره ها

دبیر جشنواره فیلم فجر:

جشنواره فیلم فجر را با نگاه سیاسی نسنجید

:: 17 آبان 1394  ::

محمد حیدری، دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

 

پایگاه خبری فیلم نیوز: محمد حیدری تاکید کرد ارزیابی آثار در جشنواره فجر باید به دور از نگاه سیاسی باشد و به این نکته توجه کنیم که بالندگی سینما چه در محتوا، چه تکنیک و تنوع و تکثر آثار در بستر انقلاب اسلامی محقق شده است.

جشنواره فیلم فجر به عنوان مهم ترین رویداد سینمایی کشور در حالی امسال برگزار می‌شود که برای دومین سال بخش ملی و بین الملل آن به صورت منفک از لحاظ زمانی و با دو دبیر مختلف برگزار می شوند و همین امر سوالات و ابهاماتی را پیش روی مخاطبان قرار داده است.

محمد حیدری دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در بخش ملی در گفتگویی با مهر درباره خاستگاه این رویداد سینمایی و نسبت آن با آرمان های انقلاب اسلامی، انتظاراتی که از آن می‌رود، تولیدات یک ساله سینمای ایران و تاثیری که بر فضای جشنواره می‌گذارند، آلوده شدن ساحت هنر به سیاست و قضاوت‌هایی با نگاه سیاسی که درباره این جشنواره می‌شود صحبت کرد.

وی همچنین درباره برنامه‌هایی که هنوز به قطعیت نرسیده ولی بر اساس آن تلاش می‌شود آثار ایرانی حاضر در جشنواره فجر همزمان در چند کشور دیگر هم به نمایش درآید توضیحاتی ارایه داد.

با ما در این گفتگو همراه می‌شوید:

خاستگاه جشنواره فیلم فجر از زمانی که ایده برگزاری آن مطرح شد تا همین امروز که سی و سه دوره از برپایی آن می‌گذرد، جشن پیروزی انقلاب اسلامی است که به نظر می رسد با تفکیک زمانی برگزاری بخش بین الملل از بخش ملی از سال گذشته و همچنین مطرح شدن برداشتن عنوان فجر از بخش بین الملل، وظیفه بخش ملی این رویداد سینمایی نسبت به گذشته سنگین تر شده است. البته با تصمیم وزیر ارشاد باید مطمئن باشیم که بخش بین‌الملل همچنان با عنوان فجر برگزار می‌شود و تنها زمان برگزاری آن در بهمن ماه نخواهد بود که با همین شرایط باز هم انتظارات از شما به عنوان دبیر بخش ملی زیاد است.
همانطور که اشاره کردید جشنواره فیلم فجر با جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی گره خورده است. اساسا نمود بیرونی پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه هنر جشنواره هایی است که در رشته های مختلف هنری در بهمن ماه برگزار می شود و سینمای ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

از سوی دیگر باید به این نکته دقت داشته باشیم که جشنواره‌های فجر نمودی از تولیدات فرهنگ و هنر در طول یک سال هستند و اگر در تولیدات یک ساله هنر کشور نمودی از المان های مربوطه به پیرزی انقلاب اسلامی باشد آنگاه در جشنواره‌های فجر هم این بخش پررنگ نمود پیدا می‌کند.

اتفاقا یکی از نقدهایی که طی سال های گذشته به جشنواره فیلم فجر وارد بوده این است که آثاری در این رویداد حضور می‌یابند که در تعریف اهداف انقلابی جشنواره فیلم فجر با در نظرگرفتن فاکتورهای جشن انقلاب نمی‌گنجند.
اعتقاد اهالی سینما و البته بنده این است که مجموع فیلم هایی که در ژانرهای مختلف سینمایی تولید می شود محصول سینمای انقلاب است.

در تعریف جشنواره فیلم فجر که در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی توسط شورای عالی فرهنگی ارائه شد مساله نگاه ویژه فیلمسازان به انقلاب اسلامی وجود داشته و دارد، اما بررسی دستاوردهای فرهنگی و هنری در حوزه انقلاب اسلامی نگاهی فراتر از ارزیابی آثار در جشنواره می طلبد و باید نگاه عمیق تری به حوزه تولید در طول یک سال سینمایی داشت.
جشنواره فجر در اصل آیینه‌ای از وضعیت تولید در یک سال سینمای ایران است و اگر جای برخی آثار در آن خالی به نظر می‌رسد به دلیل برنامه ریزی تولید در سال منتهی به جشنواره است و اینگونه نیست که دبیر جشنواره در تولید آثار یک ساله سینما سهمی داشته باشد.

* قطعا دستیابی به فاکتورهای سینمای انقلاب تنها با ورود به عرصه تولید اتفاق می افتد.

- یکی از راه های دستیابی به فاکتورهای سینمای انقلاب، مدیریت تولید است. البته به اعتقاد من مجموع آثاری که در سینمای ایران تولید می شود برگرفته از انقلاب اسلامی است. تربیت نیروی انسانی جوان در عرصه سینما محصول انقلاب اسلامی است. همه ما می دانیم بسیاری از فیلمسازان فیلم اولی با آثار خوبی که ساختند هم در ایران و هم در خارج از کشور خوش درخشیده و پرچم جمهوری اسلامی ایران را در سینمای جهان بالا برده اند که از نظر من وجود چنین رخدادهایی در تعریف سینمای انقلاب می گنجد و دستاورد بزرگی است.

البته برخی از نقدها به جشنواره فیلم فجر به دلیل آمیخته کردن ساحت هنر با سیاست است.
نکته مهم و در عین حال مخرب همین آمیختگی سیاست با مقوله هنر است و باید نگاه سیاسی از جشنواره فیلم فجر برداشته شود و آثار را در فضایی بدون تعصبات سیاسی سنجید. به برکت جشنواره فیلم فجر است که در طول سال‌های سال توانسته ایم تنوع آثار را هم در مفاهیم و هم تکنیک داشته باشیم.
تعدد جشنواره های فیلم ماحصل پرورش نیروهای جوان و کارآمد برای سینمای ایران است. حال سئوال این است که آیا می توان از دستاوردها و سرمایه های اینچنینی که به آسانی هم به دست نیامده اند، گذشت؟ پاسخ من این است که خیر. بنابراین این انتقاد که چرا به سینمای انقلاب به شکل مستقیم پرداخته نمی شود به نوعی به حاشیه رفتن است و باید جشنواره فیلم فجر را به عنوان یک پدیده در طول سی سال و اندی سال مورد بررسی قرار داد.

با این اوصاف تعریف شما از سینمای انقلاب و نمود آن در جشنواره فجر چیست؟
نمی‌توان پس از سی و چهار سال که از برگزاری جشنواره فیلم فجر می گذرد تنها و منحصرا به شکل مستقیم سراغ نمادهای تجربه شده انقلاب اسلامی رفت و مثلا داستانی تعریف کرد که صرفا تصاویر تظاهرات و مرگ برشاه گفتن ها را نشان می‌دهد. از همین رو باید در ارزیابی هایی که ارائه می دهیم عملکرد جشنواره فیلم در طول سی و سه سال را مورد بررسی قرار دهیم که چه خدمتی به سینمای کشور کرده است. ضمن اینکه جشنواره فیلم فجر به دلیل زمان برگزاری در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و توجه ویژه دولتمردان به این رویداد سینمایی با شکوه برگزار می شود و خوشبختانه همه خود را در برپایی جشنواره فیلم فجر سهیم می دانند از همین رو جشنواره فیلم فجر متعلق به انقلاب است.

در اخبار اعلام کرده بودید که درنظر دارید همزمان با ایران، آثار جشنواره فیلم فجر را در چند کشور دیگر نیز به نمایش بگذارید. ساز و کار نمایش فیلم در سایر کشورها چگونه خواهد بود؟
نمایش فیلم‌های ایرانی در ایام جشنواره فیلم فجر را در ۷ تا ۱۰ کشور در نظر گرفته ایم و معیار انتخاب کشورها نیز کاملا مشخص است و تلاش این است که جشنواره فیلم فجر را در ایام جشن پیروزی انقلاب اسلامی در کشورهای مختلف برگزار کنیم. البته برنامه های مدون و دقیق را بعدا اعلام می‌کنیم.

منظور از همزمانی در برگزاری جشنواره فیلم فجر از جهت تقویمی تاریخ ۱۲ تا ۲۲ بهمن است؟
دوست داشتیم این همزمانی در همین ایام باشد اما باید حضور عوامل فیلم در خارج و داخل کشور در آن ایام را درنظر گرفت. تلاش این است که در حال و هوای جشن های انقلاب فیلم های برگزیده را در دیگر کشورها به نمایش بگذاریم اما به هر حال شرایط و موانع را هم باید در نظر بگیریم.

آیا نمایش آثار جشنواره فیلم فجر به شکل همزمان در ایران و سایر کشورها فرصت حضور آثار سینمای ایران در دیگر جشنواره های سینمایی به خصوص آن دسته از جشنواره هایی که مختص اولین نمایش آثار فیلمسازان هستند، نمی گیرد؟
در حال بررسی جوانب مختلف کار هستیم تا همه مشکلات احتمالی را پیش بینی و راه حلی برای آن پیدا کنیم. ولی گذشته از این مباحث، صاحبان آثار هستند که باید اعلام آمادگی کنند که آیا مایل به نمایش آثار خود به شکل همزمان در ایران و دیگر کشورها هستند یا خیر.

معیار انتخاب کشورها برای نمایش آثار به شکل همزمان چیست؟ آیا بر اساس تقاضاهای موجود برنامه ریزی می کنید؟
اشتراک های فرهنگی مهمترین معیار انتخاب کشورها است که می توان به کشورهای منطقه مثل ترکیه، تاجیکستان، افغانستان و همچنین برخی از کشورهای آسیایی اشاره کرد. ضمن اینکه جمعیت ایرانی های مقیم در یک کشور نیز از دیگر فاکتورهای انتخاب است. البته تاکید می‌کنم این برنامه ها هنوز مدون نشده است.

آیا کشورهای آمریکایی و اروپایی هم در لیست نمایش فیلم‌های ایرانی حضور دارند؟
تعاملات فرهنگی فاکتور مهم در انتخاب کشورها است و با توجه به تحولات اخیر از جمله رفع تحریم ها که در عرصه بین المللی در ایران رخ داده و به آن افتخار می کنیم، کشورهای اروپایی و آمریکایی را نیز در چرخه انتخاب کشورها درنظر می گیریم.

جدا از نمایش فیلم های فجر در سایر کشورها، سهم هموطنان از این رویداد سینمایی در شهرستان ها چگونه درنظر گرفته می شود؟
آقای رضاداد سال گذشته تلاش بسیاری کرد تا نمایش همزمان در استان ها داشته باشد اما به دلیل مشکلات مالی این اتفاق نیفتاد چون یک بخش از سهم نمایش آثار در شهرستان ها در گرو همکاری تهیه کننده های آثار است.
ما در تلاش هستیم با همکاری صنوف سینما جشنواره فجر را در مراکز استان ها نیز برگزار کنیم. بنابراین اگر مساله مالی حل شود و حمایت های لازم برای نمایش آثار در جشنواره ها داشته باشیم قطعا این مهم را انجام خواهیم داد؛ چراکه نمایش آثار بدون حمایت های مالی در شهرستان ها هزینه مضاعفی خواهد داشت، اما همه تلاش این است که شهرستان ها و به خصوص در نقاط محروم کشور نمایش همزمان آثار را داشته باشیم چراکه همه هموطنان باید از موهبت جشن سینمای انقلاب در ایام دهه فجر بهره مند شوند.

................................
گفتگو از پریسا ساسانی

 

منبع: مهر

1785 -  سردبیر

................................................

  دیگر اخبار مربوط به سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر (95 خبر):

95 - متن کامل نقد دبورا یانگ بر فیلم «لانتوری»

94 - نامزدهای بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

93 - نامزدهای بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

92 - نامزدهای دریافت سیمرغ بخش نگاه نو اعلام شد

91 - «دختر» به مرحوم یدالله نجفی تقدیم شد

90 - فرش قرمز «یتیم‌خانه ایران» ساعت 22:30 برگزار می شود

89 - نمایش مجدد «خاطرات خانه متروک» در کاخ جشنواره

88 - تغییر در زمان نمایش فیلم های سانس آخر برج میلاد

87 - نتایج آراء مردمی فیلم های سودای سیمرغ بدون ترتیب اعلام شد

86 - اسامی نامزدهای بخش تبلیغات جشنواره فیلم فجر اعلام شد

85 - جزئیات مراسم افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد

84 - میرکریمی: همیشه به جایزه مردمی غبطه می خورم

83 - پرستویی: حتما در جشنواره فیلم فجر حضور خواهم داشت

82 - برگزاری جشنواره فیلم فجر از ۱۵ تا ۲۲ بهمن در شیراز

81 - کیک آغاز به کار جشنواره سی و چهارم فیلم فجر بریده شد

80 - برنامه سرویس های رفت و آمد اهالی رسانه به کاخ جشنواره مشخص شد

79 - ادای احترام دبیر جشنواره فیلم فجر به دوبلورهای سینمای ایران

78 - محمد حیدری در دومین نشست: امسال سیاه نمایی نداریم / کیانوش عیاری و رخشان بنی اعتماد داوری جشنواره را نپذیرفتند

77 - مهلت نمایش فیلم ها جهت داوری در جشنواره فیلم فجر مشخص شد

76 - معضلی به نام نشست خبری در جشنواره فیلم فجر / آیا تغییرات چیزی را حل می‌کند؟

75 - داوران بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

74 - یادداشت پسر خسرو شکیبایی درباره پوستر جشنواره فیلم فجر

73 - داوران بخش تبلیغات جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

72 - هیات داوران سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

71 - هیات داوران بخش مستند جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

70 - نمایش فیلم های مستند در سالن اصلی برج میلاد / خانه هنرمندان میزبان مستندسازان می شود

69 - امکان نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در استان‌ها مهیا می‌شود

68 - آخرین مراحل فنی فیلم «دختر» انجام می‌شود/ آماده شدن نسخه نهایی

67 - پیش فروش بلیط های جشنواره فیلم فجر از سه شنبه 29 دی ماه آغاز می شود

66 - حذف جایزه بهترین پژوهش از فجر 34

65 - "دختر" میرکریمی منتظر برف

64 - 421 اثر به بخش تبلیغات فیلم جشنواره فجر رسید

63 - پس از جلسات متعدد سه فیلم اولی به سودای سیمرغ راه یافتند

62 - دبیر جشنواره: هنوز استعفای شهاب حسینی را نپذیرفته ام

61 - 11 فیلم بخش هنر و تجربه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند/ حضور "نیمرخ ها" مرحوم ایرج کریمی در لیست انتخابی

60 - واکنش تهیه‌کننده «آه ای عبدالحلیم» به عدم انتخاب فیلمش در فجر

59 - فیلم های بخش مسابقه مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد

58 - شجاع نوری، عضو هیات انتخاب: هیچ فیلمی به خاطر ممیزی حذف نشد

57 - شهاب حسینی از سمتِ مشاور جشنواره فیلم فجر استعفا داد

56 - اسامی 22 فیلم بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد + بیانیه هیات انتخاب

55 - بهروز غریب پور مدیر کاخ جشنواره فیلم فجر شد

54 - بزرگداشت محمدمهدی دادگو در جشنواره فیلم فجر

53 - اسامی فیلم های بخش نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فجر اعلام شد

52 - فیلم کمال تبریزی به دبیرخانه جشنواره فجر رسید

51 - پایان فیلمبرداری سکانس پلان 150 دقیقه‌ای «جاودانگی»

50 - بزرگداشت مهدی فخيم زاده در سی و چهارمين جشنواره فيلم فجر

49 - فراخوان تبلیغات فیلم سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر تمدید شد

48 - نسخه ۱۰۱ دقیقه ای «رسوایی۲» به دفتر جشنواره رسید

47 - «لاک قرمز» در یوسف آباد تمام شد/ نسخه ابتدایی به دبیرخانه جشنواره رسید

46 - رونمایی از لوگوی فیلم "نفس"

45 - ادامه فیلمبرداری «سیانور» در باغ موزه قصر

44 - دومین بزرگداشت جشنواره سی‌وچهارم فیلم فجر به نام رضا کیانیان

43 - داشتن پروانه ویدیویی نباید مانعی برای حضور فیلم‌ها در فجر محسوب می شد

42 - "قاتل اهلی" اردیبهشت آماده می‌شود/ کیمیایی در بخش بین‌الملل فیلم فجر

41 - فیلم اولی «چهارشنبه» در راه جشنواره فجر

40 - بزرگداشت رویا تیموریان در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر

39 - نسخه اولیه فیلم سکانس پلان «جاودانگی» تحویل جشنواره فجر شد

38 - بیش از ۴۰ فیلم توسط هیات انتخاب جشنواره فجر دیده شد

37 - "دلبری" تحویل دفتر جشنواره فیلم فجر شد

36 - مهلت ارسال فیلم‌ها به جشنواره تمدید نشده‌است

35 - فراخوان مسابقه تبلیغات فیلم جشنواره فیلم فجر منتشر شد

34 - مهدی نادری با «افسانه شکارچیان گرگ» در راه جشنواره فیلم فجر

33 - آثار ویدئویی توسط هیات انتخاب بخش هنر و تجربه بازبینی می شوند

32 - «هلن» به دبیرخانه فیلم فجر رسید

31 - باران کوثری و سحر دولتشاهی در فیلم علیرضا داودنژاد / "فِراری" به نیمه رسید

30 - دبیر جشنواره فیلم فجر سه حکم جدید داد

29 - فيلم‌هاي ساخته نشده متقاضي حضور در جشنواره !!!

28 - ۲۸۰ اثر متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر

27 - جدیدترین فیلم مهرشاد کارخانی در راه جشنواره فیلم فجر

26 - لیلا اوتادی و مهران غفوریان در «ناردون» همبازی شدند

25 - فرشاد محمدی: «امکان مینا» فیلم سختی بود

24 - کدام ستاره ها با کدام فیلم ها در جشنواره امسال خواهند بود؟

23 - رونمایی از سایت جدید جشنواره در روزهای آتی / محدودیت صدور کارت برای کاخ جشنواره

22 - «هلن» صاحب صدا و موسیقی می‌شود / پر کردن فرم جشنواره فیلم فجر

21 - برج میلاد برای هفتمین بار پیاپی میزبان اصحاب رسانه و هنرمندان شد

20 - سلايق مختلف در جشنواره حضور دارند / گزارش دبير جشنواره فيلم فجر در كميسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي

19 - «مرتضی رزاق کریمی» مسوول بخش مستند جشنواره فیلم فجر شد

18 - امیر عابدی مدیر مسابقه اطلاع رسانی و تبلیغات جشنواره سی و چهارم فیلم فجر شد

17 - تغییر نکردن شورای پروانه ساخت و نمایش تا پایان جشنواره فیلم فجر

16 - راه اندازی کاخ مردمی جشنواره برای نمایش فیلم ها با حضور مردم و عوامل / برج میلاد همچنان کاخ جشنواره خواهد بود

15 - «سنتوری مرد پاییز» اوایل دی کلید می‌خورد/ شاید به فجر برسیم

14 - «صاف‌کننده» از هفته جاری کلید خواهد خورد / فیلم به جشنواره فیلم فجر می رسد

13 - روزهای پایانی فیلمبرداری «هلن» + عکس های جدید

12 - اکران خواب تلخ بدون حذف یک سکانس / "آشغال های دوست داشتنی" را در جشنواره ثبت نام کردم

11 - مهتاب کرامتی مشاور هنری دبیر جشنواره فیلم فجر شد

10 - پیش‌بینی‌ها برای جشنواره‌ی فیلم فجر

9 - فیلمبرداری «هفت ماهگی» به پایان رسید/ در تدارک رسیدن به فجر

8 - انتخاب مدیران بخش های مختلف جشنواره سی و چهارم فیلم فجر

7 - سید شهاب حسینی مشاور دبیر جشنواره فیلم فجر شد

6 - سیدصادق موسوی مشاور دبیر و مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی فجر شد

5 - امیر آقایی به "عقربه روی 220" پیوست

4 - جشنواره فیلم فجر را با نگاه سیاسی نسنجید

3 - غیبت قطعی فیلم اصغر فرهادی در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر

2 - فیلم هایی که احتمالا در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر خواهیم دید

1 - آخرین خبر از فیلم جدید مسعود ده‌نمکی

کامنت های مرتبط با مطلب فوق

 

 

ارسال کامنت برای مطلب فوق

* نام

* نام خانوادگی:

* ایمیل

* متن کامنت:

 

* کد روی عکس فوق

را وارد کنید:

IP شما

3.235.108.188

 

Header

::  نقل مطالب و عکس های اختصاصی پایگاه خبری فیلم نیوز بدون ذکر منبع، نام نويسنده و نام عکاس ممنوع است  ::

....................................................................................................................................................................................................

صفحه اصلی  |  درباره ما   |  تماس با ما

اکران  | تلویزیون  | تولید  | جشنواره ها  | خبر کوتاه  | سینمای جهان  | شبکه نمایش خانگی  | گزارش  | گزارش تصویری  | گفتگو  | مستند، کوتاه و انیمیشن  | نقد و یادداشت  | هنرمندان

.......................................................................................................................................................................

برگزیده شده به عنوان

دومین سایت فعال

در جشنواره 26 فیلم فجر

در سال 1387

نامزد دریافت جایزه

بهترین سایت فیلم

در جشنواره وب ایران

در سال 1390

.......................................................................................................................................................................

  كليه حقوق اين سايت براي سایت پایگاه خبری فیلم نیوز (www.FILMNEWS.ir) محفوظ است.

Copyright © 2006 - 2019 www.FILMNEWS.ir All rights reserved

............................................................

طراحی و اجرا: Cinet Studio